Aantekeningen


Stamboom:  

Treffers 1 t/m 50 van 1,977

      1 2 3 4 5 ... 40» Volgende»

 #   Aantekeningen   Verbonden met 
1
Mogel ovlplts : Adinkerke, Alveringem, Bulskamp, Eggewaarts, Hoogstade, Izenberge, Koksijde, Nieuwpoort, Oostduinkerke, Pervijze, St Joris, Steenkerke, Veurne, Vinkem, Wulpen, Wulveringem

Niet ovl in Avekapelle, Adinkerke, 
De Bruyne Jan (I2696)
 
2 ".. envoyé en Algérie, il servit à Mostaganem, Mascara, Sidi Bel Abès puis vint en 1856 à Arras, retourna en Algérie en 1861, fut employé aux affaires arabes, commanda en 1866 les cercles d'Aïn Beida de Biskra, de Collo et prit part aux expéditions d'Ouargla et du Sout. Retourna en Algérie en mai 1871 comm:e chef du génie à Philippeville, puis en 1872 vint à Marseille, aux iles d'Hyères et à Toulon. Lt Colonel, chef du génie à Bayonne le 13/11/1879, au 2e génie à Montpellier en 1882, directeur de son arme à Bordeaux en 1884, promu colonel le 30/12, en decembre 1885 il revint à Bayonne comme directeur-général de brigade le 21/12/1888. Placé dans la section de réserve le 30 mars 1893."
(Fit la guerre de 70 dans le 43e régiment de marche, 17e corps et fut blessé à Villarceau). 
Dewulf Eug?ne Edouard D?sir? (I4437)
 
3 "Is in de kom van de Zuid Willemsvaart alhier opgevist geworden het verdronken lichaam van J.C., brigadier bij de 3de kompagnie gedetacheerd bij de 5de kompagnie van het regiment ligte dragonders nr 5"(Vl Stam 1984 p 286) Coussement Jan Romaan (I2250)
 
4 (Mergh. 18 T 40) Cailliau Philippe Jacques (I1611)
 
5 (Vlaamse Stam 1967 p 261) Skint Jan (I8773)
 
6 - Adviseur, Afdeling-Chef bij de Wetgevende diensten van de Kamer van Volksvertegenwoordigers
- Adjunct-Sekretaris-Generaal der Belgische Groep van de Interparlementaire Unie
- Officier in de Orde van Leopold II
- Lid van de Kerkfabriek 
Moreels Joannes Maria Laurentius Renatus (I6079)
 
7 - Ancien ler Adjoint au Maire de la Ville de Bergues
- Président de la Société "Guillaume Tell"
- Président de la Société de Secours Mutuels "La Fraternelle"
- Président du Conseil d'Administration de la Société Immobilière de la rue Faidherbe
- Administrateur du Bureau de Bienfaisance
- Membre du Conseil d'Administration de "La Famille Dunkerquoise" 
Dewulf Edouard Alphonse D?sir? Cornil (I4436)
 
8 - Assessor genoemd der gemeente St Eloois Winkel op 25/8/1825 ;
- Oud-Plaatsvervangend rechter van het kanton Moorsele
- Burgemeester der gemeente sedert 31/12/1842
ADME 
Verhelst Petrus Franciscus (I8207)
 
9 - Beheerder (Administrateur à la Caisse brabançonne),
- Officier in de Leopold II orde
- Ridder in de Leopoldsorde
- Handelaar 
Laeremans Lievin (I5412)
 
10 - burgemeester van 25/4/1822 tot 11/11/1830 Tahon Philippus Jacobus (I7104)
 
11 - Burgemeester van St Eloois Winkel van 1871 tot 1879
- Lid van de Gemeenteraad en van het Bureel der Weldadigheid
- Lid van de Erewacht van het H. Sacrament
- Oud Voorzitter van het genootschap van den H. Vincentius à Paulo
- Lid van het genootschap der Xaverianen en van het katoliek Schoolkomiteit
- Voorzitter van de katolieke Muziekmaatschappij 
Verhelst Emiel Jordaan Eugeen (I8179)
 
12 - Commandeur in de Leopoldsorde ;
- Reserve Commandant Artillerie ; 
Cailliau Jules Isidore (I1311)
 
13 - Ere-kannunik van het district Cambrai
- Overste van het Klein Seminarie St Franciscus van Assisie te Hazebrouck ;
- Oud-bestuurder van het gemeentelijk college 
Dehaene Pierre Jacques Corneille (I14673)
 
14 - Ere-Pleitbezorger
- Ere-Plaatsvervangend Vrederechter
- Ridder in de Leopoldsorde
- Officier in de Kroonorde 
Goormachtigh Albert Marie Joseph Remi (I4993)
 
15 - Ere-Schepen van Houtem
- Ondervoorzitter van het Landbouwcomice Veurne
- Lid van de Provinciale Landbouwkamer
- Bestuurslid van het V.E.V.A.B.R.O.
- Ondervoorzitter van de plaatselijke Boerengilde
- Vereerd met de zilveren Palmen in de Kroonorde, het Landbouwereteken lste klas en het Gouden Ereteken van Laureaat van de Arbeid 
Pattou Gaston Emiel Cornelius (I6302)
 
16 - Ere-Schepen Wielsbeke
- Ere-bestuurslid Landelijke Gilde Wielsbeke
- Lid Bond van Gepensioneerden (C.R.M)
- Lid N.S.B. / Oudstrijder 1940-1945 
Beke George Jerome Andr? (I9410)
 
17 - Erelid van de H.Hartebond
- Officier in de Kroonorde
- Ridder in de Leopoldsorde
- Vereerd met het Burgerlijk ereteken van lste klas 
De Jonghe Emiel Edmond (I3359)
 
18 - gemeenteraadslid ;
- brandweerman ; 
Cailliau Georges Theophile (I3274)
 
19 - Gestikt door gasuitwasemingen van kachel van ondergelegen verdieping Cailliau Bernard Jozef Adolf Marie Cornelius (I841)
 
20 - Gewezen burgemeester der gemeente Wakken
- Lid van de kerkfabriek
- Ere-voorzitter der muziekmaatschappij "Kunst en Deugd"
- Ere-voorzitter der schuttersgilde St Sebastiaan
- Vereerd met : de Medaille van koning Albert, de herinneringsmedaille, de Zilveren en Gouden Medaille van Leopold II, het Erekruis van lste klas 
Roelandts Firmin Theodor Mathilde Joseph (I6695)
 
21 - gewezen gemeenteraadslid Cailliau Amand Edouard Winoc (I3906)
 
22 - Gewezen Voorzitter van de Commissie van Openbare Onderstand van de gemeente Beveren/IJzer Ameloot Florent Camille (I49)
 
23 - Gewezen Zaakvoerder van het Westvlaamsch Beroepskrediet
- Gewezen Voorzitter van de Raad van Beheer van de S.M. De Brugse Verzekering
- Ere-Voorzitter van de Kerkfabriek St Baafs te St Andries-Brugge 
De Brabander Daniel (I2644)
 
24 - Heeft 2 ongehuwde kinderen die overleden zijnNiet ovl in Ramskapelle Dejonghe Petrus Joannes (I3338)
 
25 - Ingetreden in 't Klooster der Zusters van Liefde te Heule op 23/12/1867
- Aldaar geprofest op 23/12/1869 ( Moeder Maria-Germana)
- Onmiddellijk daarna naar Esen gezonden waar ze Overste werd in 4/1890 
Dewilde Leontine (I4406)
 
26 - Jonkman Cavereel Petrus Franciscus (I1903)
 
27 - Kerkmeester van St Walburga. David Theodorus Amandus David (I2505)
 
28 - Leraar in de collegien van Meenen en Thielt
- Onderpastor te Westnieuwkerke en Moorslede
- Pastor van Leisele sedert 31/3/1884 en aldaar overleden 
Verhelst Constantinus (I8177)
 
29 - Lid der Sodaliteit van den Gekruisten Zaligmaker
- Ere-voorzitter der Kerkfabriek van St Niklaas
- Gewezen Voorzitter der Nijverheidsschool der Stad
- Ridder in de Leopold II orde
- Burgerlijk Kruis van lste klas
- Lid van het Broederschap van het derde orde van den H. Franciscus
- Vereerd met het Kruis Pro Ecclesia et Pontifice 
Cailliau Josephus Edmundus Maria Cornelius (I1305)
 
30 - Lid van het Aartsbroederschap van het H.-Sacrament en het H.-Hart ;
- Bestuurslid der plaatselijke Spaar- en Leengilde ;
- Lid der Boerengilde ; 
Cailliau Emile Cyriel (I1005)
 
31 - Nijveraar Legon Paul (I5557)
 
32 - Officier in de Leopoldsorde
- Ridder in de Kroonorde
- Afgevaardigde-Bestuurder van de Firma Wwe Louis Tant N.V.
- Ereluitenant en medestichter van het Vrijwillig Brandweerkorps van Roeselare
- Beheerder-Stichter van de Bouwmaatschappij "De Mandel"
- Ere-lid van de Koninklijke Maatschappij "Stadsharmonie"
- Stichter en Lid van de "Industriële Kring van Roeselare" 
Coussement Victor Jozef Felix (I2366)
 
33 - Ongehuwde dochter Cailliau Celestina Margareta Maria Cornelia (I911)
 
34 - Oorlogsslachtoffer (Gewond op 4/9/1943) Coussement Albert Louis Joseph Corneille (I2152)
 
35 - Op 8 september 1934 wijdde hij zich toe aan de Heer door religieuse geloften - Priester gewijd op 18 september 1935 - Hij vertrok naar de missie van Zaïre op 13/8/1937 waar hij werkzaam was tot 1963 - Een oogziekte hield hem in ons land, waar hij zich zeer verdienstelijk maakte in het blindenapostolaat David Jozef Gerard Cornelius (I2481)
 
36 - Oud-Schepen van de stad Veurne
- Vereremerkt met de Zilveren Medaille van de Kroonorde en de Medaille van Koningin Elisabeth 
Cailliau Mathilde Hendrika Maria Cornelia (I1496)
 
37 - Oud-Strijder 1914-1918
- Verzetstrijder 1940-1945 
Barbier Firmin Daniel (I236)
 
38 - Oud-Voorzitter van de Tuchtkamer der Notarissen van het Arrondissement Kortrijk
- Gewestelijk en Plaatselijk Voorzitter van de Bond der Grote en Jonge Gezinnen
- Ere-Voorzitter van S.V. Rumbeke
- Oorlogsvrijwilliger 1914-18
- Vuurkruiser
- Weerstander en Politieke Gevangene l940-45
- Titularis van verscheidene Eretekens
ADME 
Devos Pierre Marie Joseph (I4336)
 
39 - Oudstrijder 1914-18
- Vuurkruiser 
Ameloot Omer Julien (I83)
 
40 - Oudstrijder 1914-18 Cailliau Victor Isa?e Emile (I1170)
 
41 - Oudstrijder 1914-1918
- Ere-Voorzitter en lid van de Kerkraad 
Cailliau Maurits Jozef Antoon Maria Cornelis (I1512)
 
42 - Oudstrijder 1914-1918
- Lid van de V.O.S. 
Denys Louis (I3875)
 
43 - Overleed tijdens een luchtaanval boven Kortrijk (1944). Peene Marie-Jos? (I6362)
 
44 - Poorter van Veurne in 1740 Ghewy Jacob Frans (I4877)
 
45 - Poorteresse van Ieper ; woonachtig op 't Hofland van Cassel Avegheer Jossynken (I148)
 
46 Tenminste nog één levende persoon is verbonden aan deze aantekening - detailgegevens worden niet weergegeven. Denys Bernard (I3728)
 
47 - Priester gewijd in september 1786
- Onderpastoor O.L.V Poperinge in 1786
- Onderpastoor St Bertinus Poperinge in 1806
- Pastoor te Ramskappel in 1814
- Pastoor O.L.V. Poperinge in 1815
- Pastoor te Moorslede in 1820 
Verhelst Carolus Ignatius (I14266)
 
48 - Priester gewijd op 2 mei 1870 ;
- Pater op 9 oktober 1880 onder de naam Pater Gonsalve Marie 
De Busschere Carolus Joannes Cornelius Marie (I2714)
 
49 - Priester gewijd te Leuven op 16/7/1893 Hoornaert August (I5162)
 
50 - Priester gewijde te Brugge in december 1852
- Professor te Menen en te Brugge in 1850
- Onderpastoor te Pittem in 1864
- Onderpastoor te Kortrijk (St Maarten) in 1871
- Pastoor te Lauwe vanaf 5/7/1874 
Dewilde Felix (I4396)
 

      1 2 3 4 5 ... 40» Volgende»